8 Kw

10 Kw

12 Kw

14 Kw

16 Kw

19 Kw

25 Kw

27 Kw

Zadzwoń 609 200 932

OPIS PRODUKTU:

PIEC 5-TEJ KLASY Z PODAJNIKIEM NA EKOGROSZEK.

Nasze kotły produkowane są z zaangażowaniem najnowszych technologii. Blachy wycinane są za pomocą numerycznych wycinarek plazmowych. Konstrukcja korpusu kotła pozwala na zmniejszenie połączeń spawanych. Wszystkie spawy wykonane są metodą MIG/MAG przy użyciu nowoczesnych półautomatów spawalniczych. Dzięki temu udało się stworzyć produkt odznaczający się najlepszym współczynnik ceny do jakość w swojej klasie!

DBAMY O ŚRODOWISKO!

Najnowszy kocioł z serii Technix został skonstruowany zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Linia tych kotłów charakteryzuje się wysoką trwałością wymiennika zbudowanego z płyt wykonanych z atestowanej stali spawanych metodą mig/mag. Grubość stali zastosowanej do budowy kotła to 6mm. MANS Technix są to kotły ekologiczne z certyfikatem 5 klasy oraz ekoprojekt.

Kotły z certyfikatem 5 klasy charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną sięgającą 91,9%. Obsługa ogranicza się do uzupełniania paliwa w koszu i opróżniania popielnika, mogą one nieprzerwanie pracować przez cały okres grzewczy. Wykazują niską emisje spalin oraz wygodną i tanią eksploatację. Są doskonałą alternatywą do kotłów gazowych i olejowych. Nasze kotły są produkowane za pomocą nowoczesnych maszyn.

Brak kłopotliwych w eksploatacji wkładek ceramicznych

Niejednokrotnie producenci mając niedoskonałe palniki wstawiają w kotłach kłopotliwe w eksploatacji płyty ceramiczne. Płyty te po jakimś czasie pod wpływem temperatury pękają wykruszają się i wymagają wymiany – jest to bardzo kłopotliwe i niejednokrotnie  kosztowne. Zdarza się że wymienniki w miejscach styku ceramiki z blachą korodują i po kilku latach następuje przeciek.Nasze kotły nie wymagają wewnętrznych wkładek ceramicznych:

 • nie będziecie państwo narażeni na koszty związane z wymianą
 • nie występuje miejsce styku ceramiki z wymiennikiem

Zastosowany palnik, podajnik ślimakowy jest sprawdzonym urządzeniem, które jest na rynku od wielu lat . Palnik został tylko zmodyfikowany aby przejść rygorystyczne badania emisyjne – kocioł uzyskał świadectwo 5 klasy oraz certyfikat ekodesign.

Płomień z palnika jest kierowany ku górze i równomiernie nagrzewa wszystkie ścianki kotła nie następuję miejscowe przegrzania co znacznie zwiększa żywotność wymiennika.

Silnik podajnika ślimakowego posiada zabezpieczenia termiczne które w razie przegrzania wyłącza silnik.

Ponadto kocioł wyposażony jest w czujniki temperatury kosza oraz awaryjny czujnik temperatury kotła.

Silnik podajnika wyposażony jest w bieg wsteczny.

Baner Mans

Nasze kotły produkowane są z zaangażowaniem najnowszych technologii. Blachy wycinane są za pomocą numerycznych wycinarek plazmowych. Konstrukcja korpusu kotła pozwala na zmniejszenie połączeń spawanych. Wszystkie spawy wykonane są metodą MIG/MAG przy użyciu nowoczesnych półautomatów spawalniczych. Dzięki temu udało się stworzyć produkt odznaczający się dobrym współczynnik ceny do jakości w swojej klasie.

Podstawowe Parametry

Parametr Eko5S 4,1-14 Eko5S 14-27
Moc cieplna
4,1-14,3 Kw
7,9-27,7 Kw
Znamionowa ilość spalin
10,3 g/s
19.7 g/s
Minimalna ilość spalin
4,1 g/s
7,8 g/s
Opory przepływu wody
8 Pa
30 Pa
Opory przepływu wody
32 Pa
120 Pa
Pojemność wodna
71 dm3
115 dm3
Masa paliwa w zbiornikach
120-150 Kg
150-200 kg
Ciąg kominowy
20 Pa
20 Pa
Masa kotła (bez podajnika)
220 Kg
340 Kg
Ciśnienie robocze
0,12 0,2 0,25 MPa
0,12 0,2 0,25 MPa
Ciśnienie próby wodnej
0,25 0,35 0,4 MPa
0,25 0,35 0,4 MPa
Sprawność cieplna
89 %
90,7 %
Max temperatura robocza
90 C
90 C
Min temperatura wody kotłowej
10 C
10 C
Zasilanie elektryczne 50 Hz
230 V/150-250 W
230 V/150-250 W

Kupując nasz kocioł zyskujesz :

 1. LICZNE ZABEZPIECZENIA – Silnik podajnika ślimakowego posiada zabezpieczenia termiczne które w razie przegrzania wyłącza silnik,Ponadto kocioł wyposażony jest w czujniki temperatury kosza oraz awaryjny czujnik temperatury kotła. Silnik podajnika wyposażony jest  w bieg wsteczny.
 2. KOCIOŁ EKOLOGICZNY – Kocioł posiada certyfikat 5 klasa oraz ekodesign ,sprawność sięga 92 %
 3. NOWOCZESNY STEROWNIK – Na kotle może być zabudowane kilka sterowników podstawowy OXIBORD 640 obsługujący dwie pompy obiegowe , może też być zabudowany sterownik OXIBORD 760 obsługujący 4 pompy oraz może posiadać wiele modułów rozszerzających jak moduł internetowy, panel pokojowy oraz wiele innych.
 4. DOGODNE USYTUOWANIE WYCZYSTKI  – Wszystkie wyczystki dostępne są z przodu kotła. Usprawnia to czyszczenie kanałów wymiennika oraz pozwala na optymalne usytuowanie kotła w kotłowni.
 5. KOCIOŁ WYKONANY Z BLACHY 6 mm – Dbamy o jakość naszych produktów poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów konstrukcyjnych. Wszystkie kotły wyprodukowane są z atestowanej blachy o grubości 6mm w części wymiennikowej.
 6. TRWAŁA I SOLIDNA KONSTRUKCJA – Jedynym kryterium doboru podzespołów kotła jest trwałość i funkcjonalność. Zastosowany motoreduktor gwarantuje długą i bezawaryjną pracę, wszystkie elementy przekładni sę zalane olejem.
 7. BRAK KŁOPOTLIWEJ CERAMIKI – nie będziecie państwo narażeni na koszty związane z wymianą , nie występuje ryzyko korozji w miejscu styku ceramiki z wymiennikiem
 8. SPRAWDZONY I WYTESTOWANY PALNIK- Zastosowany palnik, podajnik ślimakowy jest sprawdzonym urządzeniem, które jest na rynku od wielu lat . Palnik został tylko zmodyfikowany aby przejść rygorystyczne badania emisyjne – kocioł uzyskał świadectwo 5 klasy oraz certyfikat ekodesign.

Ciepło jest podstawowym elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju człowieka. Już od czasów prehistorycznych zapewnienie ciepłego schronienia było najistotniejszym problem z którym ludzkość musiała się zmagać by zapewnić sobie przetrwanie. Choć na przestrzeni tysięcy lat sposób życia człowieka uległ diametralnej zmianie: jesteśmy mądrzejsi, potrafimy obsługiwać zaawansowanie technologie oraz prowadzimy zupełnie inny tryb życia, to ciepło w naszych domach jest dla nas wciąż bardzo ważnym elementem. Współczesne gospodarstwa domowe wyposażone są w zaawansowane technologie grzewcze zapewniające wysoką efektywność przy maksymalnym komforcie. Dobór odpowiedniego kotła CO to obecnie jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez osoby, które są w trakcie budowy swojego własnego domu.

Misją naszej firmy jest produkowanie oraz dostarczanie nowoczesnych, wysokojakościowych kotłów CO, które będą zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. W szerokiej ofercie handlowej firmy MANS znajdują się kotły CO spełniające wszystkie aktualne wymagania technologiczne.
Dzięki wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy naszym Klientom odpowiedni dobór kotła, który spełni wszelkie wymagania.

TRWAŁA I SOLIDNA KONSTRUKCJA

Jednym z kryteriów  doboru podzespołów kotła jest ich trwałość i funkcjonalność. Zastosowany motoreduktor gwarantuje długą i bezawaryjną pracę, wszystkie elementy przekładni są na stałe zalane olejem, dzięki czemu do minimum zostały ograniczone potrzeby konserwacji. Wszystkie podzespoły są stale testowane i ulepszane w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń z obsługi naszych urządzeń, oraz ich wyjątkową żywotność.

Baner Mans

Sterowanie kotłem

1.Sterownik opcjonalny

Regulator cechuje oryginalny design oraz przejrzysty i kolorowy wyświetlacz, który wraz z innowacyjnym podejściem do budowy interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach.

OXI BORD 760 w swojej podstawowej wersji potrafi w pełni sterować pracą rozbudowanej instalacji grzewczej wyposażonej w pompę CO, pompę CWU, kompletny moduł zaworu mieszającego wraz z pompą zaworu oraz pompą cyrkulacyjną. Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów. Urządzenie nie tylko reguluje pracą kotła i instalacji, ale również dba o bezpieczeństwo i wygodę obsługi dzięki takim funkcjom jak: ochrona przed Legionellą, kontrola ilości pozostałego opału, Anty Stop czy funkcji ochrony przed zamarznięciem. Automatyka wchodzi w skład całego systemu firmy BRAGER, dzięki czemu możliwa jest jej rozbudowa o obsługę 4 dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające, pompy zaworów i termostaty zewnętrzne.

 • Duży kolorowy wyświetlacz TFT
 • Obsługa dwóch rodzajów podajników (tłokowy/ślimakowy)
 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Obsługa do 5 pomp zaworów
 • Sterowanie do 5 zaworów mieszających
 • Obsługa do 5 termostatów zaworów
 • Wyjście uniwersalne napięciowe
 • Obsługa zegara
 • Strefy czasowe
 • Ochrona przed Legionellą
 • Sterowanie pogodowe
 • Zewnętrzny czujnik temperatury
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła
 • Obsługa zabezpieczenia STB
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Przejrzyste menu
 • Tryb lato zima CWU
 • Pomiar kontroli ilości paliwa
 • Tryb wielojęzykowy
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Możliwość rozbudowy
 • Tryb instalator

2.Sterownik podstawowy

Zastosowanie dużego graficznego ekranu LCD gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę.

Zastosowanie dużego graficznego ekranu LCD gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę. Jest to automatyka do obsługi kotłów automatycznych, która posiada wyjścia do obsługi pompy CO, CWU, oraz wentylatora. Dodatkowo wyposażony został w funkcję kontroli ilości pozostałego opału w zasobniku oraz możliwość obsługi rusztu awaryjnego.

Najważniejsze zalety regulatora:

 • Duży graficzny wyświetlacz LCD
 • Obsługa dwóch rodzajów podajników (tłokowy/ślimakowy)
 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła
 • Obsługa zabezpieczenia STB
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Przejrzyste menu
 • Tryb lato zima CWU
 • Pomiar kontroli ilości paliwa
 • Tryb wielojęzykowy

Dodatkowe opcjonalne moduły rozszerzeń

Możliwości komunikacyjne MEDIA BORD 200 umożliwiają zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy sposób podłączenia do Internetu.
Oprócz dedykowanego portu RJ45, które pozwala na przewodowe połączenie z dowolnym routerem, moduł został wyposażony w moduł WIFI, który dzięki antenie zewnętrznej umożliwia połączenie nawet z trudno dostępnych miejsc.

Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową kartę pamięci, która gwarantuje ciągłość aktualizacji danych przechowywanych na serwerze, nawet w przypadku dłuższej utraty połączenia Internetowego.

Jednocześnie moduł pełni funkcję portu rozszerzeń dla urządzeń firmy BRAGER, pozwalając na jednoczesne podłączenie do trzech urządzeń pracujących w sieci BRAGER.

Najważniejsze zalety regulatora:
 • Zdalna kontrola pracy kotła przez Internet
 • Zdalna kontrola kompletnej instalacji grzewczej
 • Kontrola stanów alarmowych
 • Podgląd stanu pracy poszczególnych urządzeń
 • Możliwość przewodowego podłączenia z siecią Internet
 • Możliwość bezprzewodowego podłączenia z siecią Internet poprzez wbudowany moduł WIFI 802.11 b/g/n
 • Dodatkowa karta pamięci rejestrująca pracę urządzeń w przypadku braku połączenia z Internetem
 • Zewnętrzna antena WIFI, umożliwiająca wzrost zasięgu komunikacji radiowej
 • Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne: BRAGERCONNECT
 • Możliwość obsługi poprzez stronę Internetowa www.bragerconnect.com

Dodatkowe opcjonalne moduły rozszerzeń

Panel domowy RIDO BORD 161 pełni kilka podstawowych funkcji, które w znacznym stopniu podnoszą komfort obsługi instalacji grzewczej i regulacji temperatury w kontrolowanym pomieszczeniu.

Posiada szereg funkcjonalności, które pozwalają na nastawę i kontrolę temperatury w wybranym pomieszczeniu zarówno w oparciu o temperaturę powietrza jak i temperaturę ogrzewania podłogowego. Dla podwyższenia komfortu pracy, możliwe jest zaprogramowanie trybów stałych jak: Wakacje, Ekonomiczny, Wietrzenie jak i szeregu stref czasowych, które w sposób automatyczny dostosują temperatury do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Urządzenie pełni również funkcję panelu zdalnego, wykorzystując system kominukacji radiowej umozliwia zmianę temperatury kotła, bojlera oraz zaworów mieszających. Informuje o ilości opału w zasobniku oraz o nieprawidłowościach procesu spalania.

Najważniejsze zalety regulatora:

 • Urządzenie wykorzystuje bezprzewodową, radiową transmisję danych
 • Sterowanie temperaturą pokojową w oparciu o temperaturę powietrza i ogrzewania podłogowego z poziomu aplikacji lub strony internetowej
 • Możliwość zmiany temperatur kotła, CWU, zaworów mieszających
 • Podgląd temperatury zewnętrznej
 • Możliwość zaprogramowania programów stałych bądź stref czasowych dla ogrzewanego pomieszczenia
 • Podgląd ilości paliwa w zasobniku
 • Zmiana trybu pracy pomp w instalacji grzewczej
 • Czujnik jasności oświetlenia, dostosowujący jasność wyświetlania do intensywności oświetlenia
 • Alarm dźwiękowy
Baner Mans
Typ kotła A B C D E F
14 KW
1200
590
1290
480
1240
550
27 KW
1250
590
1560
560
1510
700
Wyposażenie W standardzie Koszt dodatkowy
5 lat gwarancji na szczelność spawów i połączeń spawanych
0 zł
2 lata gwarancji na pozostałe podzespoły sterowniki, podajniki , silniki itd.
0 zł
Wysoko sprawny wymiennik do (14kw- 89 % ) do 27 kw 91 %
0 zł
System wyrównywania ciśnienia zasobnika
0 zł
Wysoko wydajny podajnik nie wymagając ceramiki
0 zł
Motoreduktor z biegiem wstecznym
0 zł
Sterownik OXIbord 640
0 zł
Inteligentny system sterowania procesem spalania ( tzw PID )
0 zł
Możliwość wykonania kotła z zasobnikiem po lewej lub po prawej stronie
0 zł
Certyfikat 5 klasa
0 zł
Certyfikat ekodesign
0 zł
Pyły poniżej 20mg/m3

✔*

0 zł
Możliwość wykonania kotła w kolorze czerwonym
150 zł
Motoreduktor planetarny (cichy) z biegiem wstecznym
198 zł
Ślimak podajnika stal nierdzewna inox
198 zł
Sterownik (obsługa 4 pompy, sterowanie pogodowe, kolorowy wyświetlacz , czujnik zewnętrzny) Oxibord 760
500 zł
Sterownik Pokojowy Ridobord 121 (bezprzewodowy)
190 zł
Sterownik pokojowy Ridobord 160 (przewodowy)
420 zł
Sterownik pokojowy Ridobord 161 (bezprzewodowy)
500 zł
Sterownik (umożliwia monitorowanie oraz zmienianie parametrów zdalnie) Mediabord 200
500 zł
Przegląd kotła uprawniający do przedłużenia gwarancji o kolejny rok**
500 zł
Pierwszy rozruch wraz ze szkoleniem i instruktarzem
550 zł

*Tylko dla kotłów do 14 Kw.

**Gwarancja jest przedłużana na kolejny rok pod warunkiem dokonywania przeglądów corocznych bez wyjątku w każdym roku począwszy od pierwszego roku po zakupie kotła. Gwarancję można przedłużać do 12 lat. Chęć przeglądu należy zgłosić e-mail u producenta.

Materiały Dodatkowe