Dane techniczne
Zakres mocy
14-27 Kw
Powierzchnia grzewcza
100-330 m
Sprawność cieplna
90 %
Rodzaj paliwa
Węgiel, ekogroszek
Pojemność zbiornika
180 Kg
Materiał wewnęczny
Wełna mineralna
Pojemność wodna
71-115
Maksymalne zużycie poliwa
1,93-4,15

Zadzwoń 609 200 932

OPIS PRODUKTU:

PIEC 5-TEJ KLASY Z PODAJNIKIEM NA EKOGROSZEK.

Nasze kotły produkowane są z zaangażowaniem najnowszych technologii. Blachy wycinane są za pomocą numerycznych wycinarek plazmowych. Konstrukcja korpusu kotła pozwala na zmniejszenie połączeń spawanych. Wszystkie spawy wykonane są metodą MIG/MAG przy użyciu nowoczesnych półautomatów spawalniczych. Dzięki temu udało się stworzyć produkt odznaczający się najlepszym współczynnik ceny do jakość w swojej klasie!

DBAMY O ŚRODOWISKO!

Najnowszy kocioł z serii Technix został skonstruowany zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Linia tych kotłów charakteryzuje się wysoką trwałością wymiennika zbudowanego z płyt wykonanych z atestowanej stali spawanych metodą mig/mag. Grubość stali zastosowanej do budowy kotła to 6mm. MANS Technix są to kotły ekologiczne z certyfikatem 5 klasy oraz ekoprojekt.

Kotły z certyfikatem 5 klasy charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną sięgającą 91,9%. Obsługa ogranicza się do uzupełniania paliwa w koszu i opróżniania popielnika, mogą one nieprzerwanie pracować przez cały okres grzewczy. Wykazują niską emisje spalin oraz wygodną i tanią eksploatację. Są doskonałą alternatywą do kotłów gazowych i olejowych. Nasze kotły są produkowane za pomocą nowoczesnych maszyn.

PODZESPOŁY:

STEROWNIK TECHNIX ARGOS PID

Sterowniki kotła przeznaczone są do sterowania procesem spalania i kontroli pracy instalacji CO, CWU i pompy podłogowej.

Regulator temperatury Technix ARGOS PID jest mikroprocesorowym regulatorem obsługującym podajnik, dmuchawę, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej oraz pompę cyrkulacyjną.Algorytm PID posiada funkcję elastycznego spalania, która ogranicza do minimum konieczność kontaktu użytkownika z urządzeniem. Sterownik z algorytmem PID załącza kocioł na taką moc, jaka jest aktualnie potrzebna do utrzymania zadanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas, nie ma przestojów, nie ma również gwałtownych zmian temperatury w kominie oraz w komorze spalania a temperatura wody wyjściowej jest stabilna. Sterownik automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza, użytkownik nastawia tylko temperaturę kotła!

Istnieje możliwość podłączenia niezależnego termostatu pokojowego, zdalnego panelu oraz modułu do obsługi regulatora przez Internet.

ZALETY I KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA STEROWNIKA TECHNIX ARGOS PID:

 • oszczędność paliwa ALGORYTM PID
 • możliwość podłączenia dowolnego zewnętrznego termostatu
 • ekologia (niski poziom pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska, niska temperatura spalin)
 • dłuższa żywotność wymiennika
 • brak efektu kondensacji wody w komorach wymiennika
 • funkcja zapobiegająca zamarzaniu instalacji poniżej 5° C

Regulator ARGOS PID jest wyposażony standardowo w:

 • czujnik temperatury CO
 • czujnik temperatury CWU
 • pompy dodatkowej / np.podłogowej
 • czujnik temperatury podajnika
 • przewód zasialający
Typ kotła A B C D E F
14 KW
1070
590
1290
480
1240
550
27 KW
1150
590
1560
560
1510
700